bývalé tímy ML  (od sezóny 2008)

 

 

Red Wings   (2006 - 2012)

Stručná charakteristika: začínali ako partia 16-ročných kamarátov. Mali medzi sebou viacero šikovných hráčov, nikdy však neprekročili "svoj tieň", nenaplnili potenciál. Celý čas účinkovania v ML nemali stabilného brankára a na to doplácali. Opakujúce sa prehry vplyvali aj na ducha tímu.

Zakladatelia (dlhodobý vedúci mužstva):   Peťo Paulíny, Jojo Rybár

 

Rezivo Vojtová   (2012)

Stručná charakteristika: tím tvorení hlavne chalanmi z Malých Ledníc (okr.PB).  Zabalili to už po roku, údajný dôvod bol brankár. Pôvodný skončil a nemali adekvátnu náhradu. Mohli miešať karty v ML, útočiť na celkové víťazstvo. Škoda pre nich a hlavne pre ML.

Zakladatelia (dlhodobý vedúci mužstva):   Peter Petráš, Janko Bohdal

 

"12" Jasenové   (2006 - 2011, potom zmena názvu na Tauben Bar Jasenové)

Stručná charakteristika: založil ich bývali krčmár Fero Bakovka. Najskôr to bola zmes starších futbalistov a neskúsených, no nadšených mladíkov. Tím sa postupne vykrištalizoval, zostali tí mladší, nazbierali skúsenosti a oporou je bránkar Maťo Lietavec. Od sezóny 2012 hrajú pod názvom Tauben Bar Jasenové.

Zakladatelia (dlhodobý vedúci mužstva):   Fero Bakovka st., Vlado Imríšek

 

FK Ďurčiná   (2010)

Stručná charakteristika: bratia Kotríkovci, ktorí odišli z Torpéda, sa obklopili kamarátmi "z rodné vsi" a odohrali v ML len jeden rok. Mladé mužstvo bolo na prvej priečke takmer celú sezónu, až v samom závere prehrali 2 zápasy s ostrielanejším Depotivom (1 dohrávka) a to ich stálo titul. Pred našou ML uprednostnili žilinskú Žirafu (už pod názvom Joga-Bonito), kde zatiaľ postupovali každý rok.

Zakladatelia (dlhodobý vedúci mužstva):   Jaro Kotrík

 

FK 97 Torpédo   (1997 - 2009)

Stručná charakteristika: Torpédo je moje dieťa! Zakladal som ho s kamarátmi veľmi dávno :) V sezóne 1999/2000 sme boli dokonca majstri. Za tých 13 sezón prešlo viacerými generačnými obmenami, určité obdobie sa stalo akoby farmou najväčšieho konkurenta, Deportiva. Väčšina ich ťahúnov začínali alebo pôsobili predtým v Torpéde. Aj kvôli Torpédu pravidelne patrilo "len" 2.-3.miesto v ML. Keď si "Koťovci" zakladali vlastný tím, bol problém s brankárskym postom a ďalší končili s ML, skončilo aj Torpédo. Ale ostaní hráči sa stali veľmi žiadanými na hráčskom trhu ML :)

Zakladatelia (dlhodobý vedúci mužstva):   Jožo Očko, Stano Pekný

 

KMF Rajecká Lesná   (1995(?) - 2009)

Stručná charakteristika: najdlhšie pôsobiace mužstvo v ML, aj keď v jedno obdobie boli v lige dva tímy z Rajeckej Lesnej, či pár sezón hralo len jedno pod názvom Standard. Zvyčajne patrili k priemeru ligy, na prelome tisícročia dosiahli najlepší výsledok, 2.miesto v ML.

Zakladatelia (dlhodobý vedúci mužstva):   Jano Kollár

 

SLZA   (2005(?) - 2008)

Stručná charakteristika: tím, ktorý počas svojho krátkeho účinkovania v lige vybojoval striebro a bronz.

Zakladatelia (dlhodobý vedúci mužstva):   Juro Huliak, Paťo Nemček